program

17.00

Urs Widmer: Top Dogs

r.: Sebestyén AbaMarosvásárhelyi Művészeti Egyetem, Csíki Játékszín, Nagyszínpad, magyar nyelvű előadás, időtartam: 130 perc
19.00

Molnár Ferenc: Az ördög

r.: Tompa Klára Marosvásárhelyi Művészeti Egyetem, Hunyadi László Kamaraterem, magyar nyelvű előadás, időtartam: 150 perc
17.00

A Grimm-testvérek nyomán: Félelemkeresők

r.: Balázs ZoltánMarosvásárhelyi Művészeti Egyetem, Csíki Játékszín, Nagyszínpad, magyar nyelvű előadás, időtartam: 45 perc
18.00

A másik élet – EGY TŰSZÚRÁS ÁRNYÉKA és A BABA - bábos történetek felnőtteknek

r.: Palocsay Kisó KataBabeș–Bolyai Tudományegyetem, Kolozsvár, Csíki Játékszín, Előtér, magyar nyelvű előadás, időtartam: 2 x 20 perc
18.00

megSZORÍTÁS

r.: Baczó TündeTemesvári Nyugati Egyetem, Kulissza Kávézó, táncelőadás, időtartam: 55 perc
19.00

William Shakespeare: Macbeth

r.: Demeter Mark-Cristopher Marosvásárhelyi Művészeti Egyetem, Hunyadi László Kamaraterem, magyar nyelvű előadás, időtartam: 60 perc
20.30

ÁJVONNE, a berliminszki menyasszony,

r.: Bodolay GézaBabeș–Bolyai Tudományegyetem, Csíki Játékszín, Előtér, magyar nyelvű előadás, időtartam: 65 perc
22.00

Kvab koncert

Kulissza Kávézó
17.00

Martin Crimp: A boldogság köztársaságában

r.: Vlad MassaciUNATC „I. L. Caragiale”, Bukarest, Hunyadi László Kamaraterem, román nyelvű előadás, időtartam: 75 perc
18.30

A másik élet – PINK - bábos történetek felnőtteknek

r.: Palocsay Kisó KataBabeș–Bolyai Tudományegyetem, Kolozsvár, Csíki Játékszín, Előtér, magyar nyelvű előadás, időtartam: 20 perc
19.00

William Shakespeare: Ahogy tetszik

r.: Szilvay MátéMarosvásárhelyi Művészeti Egyetem, Csíki Játékszín, Nagyszínpad, magyar nyelvű előadás, időtartam: 110 perc
10.00

Szőcs Margit: Az összecsukható nagymama

r.: Máthé RozáliaMarosvásárhelyi Művészeti Egyetem, Csíki Játékszín, Nagyszínpad, magyar nyelvű bábelőadás, időtartam: 50 perc
11.00

Playdate – auditív performansz

r.: Schneider-Lőnhárt Csenge Babeș–Bolyai Tudományegyetem, Kolozsvár, Hunyadi László Kamaraterem, kétnyelvű előadás, időtartam: 70 perc
11.30

Prezentáció – Contemporary Artistic Movement Platform (CAMP)

r.: Bordás AttilaCsíki Játékszín, Előtér
18.00

Szabó Magda nyomán: Az őz

r.: Becsey-Imreh NoémiMarosvásárhelyi Művészeti Egyetem, Hunyadi László Kamaraterem, magyar nyelvű előadás, időtartam: 60 perc
19.00

A másik élet – AZ INTERJÚ - bábos történetek felnőtteknek

r.: Palocsay Kisó KataBabeș–Bolyai Tudományegyetem, Kolozsvár, Csíki Játékszín, Előtér, magyar nyelvű előadás, időtartam: 20 perc
20.00

Anton Pavlovics Csehov: Sirály

r.: Nicolae Cristache Marosvásárhelyi Művészeti Egyetem, Csíki Játékszín, Nagyszínpad, román nyelvű előadás, időtartam: 120 perc
21.30

Kulissza Kávézó – szabadtéri filmvetítések

Csíki Játékszín, Kulissza Kávézó
12.00

Bennem a létra – lányjáték öt tételben Weöres Sándor verseire

r.: Bartal Kiss RitaMarosvásárhelyi Művészeti Egyetem, Hunyadi László Kamaraterem, magyar nyelvű előadás, időtartam: 50 perc
18.00

Bertolt Brecht nyomán: Állítsátok meg Arturo Ui-t!

r.: Radu OlăreanuMarosvásárhelyi Művészeti Egyetem, Csíki Játékszín, Nagyszínpad, román nyelvű előadás, időtartam: 150 perc
21.00

Szép Ernő: Tűzoltó

r.: Mohácsi JánosMarosvásárhelyi Művészeti Egyetem, Hunyadi László Kamaraterem, magyar nyelvű előadás, időtartam: 40 perc
22.00

Kulissza Kávézó – szabadtéri filmvetítések

Kulissza Kávézó – szabadtéri filmvetítések
18.00

Balassi Bálint: Szép magyar komédia

r.: Váta LórándBabeș–Bolyai Tudományegyetem, Kolozsvár, Hunyadi László Kamaraterem, magyar nyelvű előadás, időtartam: 80 perc
19.00

Pintér Béla: Parasztopera

r.: Mohácsi JánosMarosvásárhelyi Művészeti Egyetem, Csíki Játékszín, Nagyszínpad, magyar nyelvű előadás, időtartam: 100 perc
22.00

UNSCENE buli Dj Yaghee-vel

ANT BAR, belépő: 20 lej
17.00

Rodrigo García: Agamemnon

r.: Alejandro DuranCsíki Játékszín, Nagyszínpad, magyar nyelvű előadás, időtartam: 70 perc
18.00

Bács Noémi és Benedek András: Mi a helyzet öreg harcos? Már megint a covid?

r.: Váta LórándBabeș–Bolyai Tudományegyetem, Kolozsvár, Hunyadi László Kamaraterem, magyar nyelvű előadás, időtartam: 60 perc
18.15

Rodrigo García közönségtalálkozó

Csíki Játékszín, Előtér
19.00

Rodrigo García: Agamemnon

r.: Alejandro DuranCsíki Játékszín, Nagyszínpad, magyar nyelvű előadás, időtartam: 70 perc
22.00

Planul de zbor

UNATC, RO, Kulissza, 45 min.
22.45

Oaspeții

UNATC, RO, Kulissza, 5.22'
22.50

Firul roșu

UNATC, RO, Kulissza, 5.22'
22.55

Cartierul

UNATC, RO, Kulissza, 3,12'
22.58

Despre ce naiba să scriu?

UNATC, RO, Kulissza, 4.20'
17.00

Showcase

George Enescu Művészeti Egyetem, Jászvásár, Hunyadi László Kamaraterem, időtartam: 90 perc
19.00

Bertolt Brecht: A szecsuáni jólélek

r.: Kozma Gábor ViktorBabeș–Bolyai Tudományegyetem, Kolozsvár, Csíki Játékszín, Nagyszínpad, magyar nyelvű előadás, időtartam: 180 perc
11.00

Hatházi András: Holvanholnincs királyfi

r.: Palocsay Kisó KataBabeș–Bolyai Tudományegyetem, Kolozsvár, Csíki Játékszín, Nagyszínpad, magyar nyelvű bábelőadás, időtartam: 50 perc
11.30

Prezentáció – Contemporary Artistic Movement Platform (CAMP)

r.: Bordás AttilaCsíki Játékszín, Előtér
20.00

Kövesdi Krisztina és Éva É. Lilla: A Kételyről, a bennem élő két emberről és az újjászületésről

r.: Váta LórándBabeș–Bolyai Tudományegyetem, Kolozsvár, Hunyadi László Kamaraterem, magyar nyelvű előadás, időtartam: 60 perc
21.00

William Shakespeare: Rómeó és Júlia

r.: Mihaela SîrbuUNATC „I. L. Caragiale”, Bukarest, Csíki Játékszín, Nagyszínpad, román nyelvű előadás, időtartam: 110 perc
17.00

Lăcătuș Ileana – Könczei Csilla – Hatházi András: ILONKA - bábjáték felnőtteknek

r.: Palocsay Kisó KataBabeș–Bolyai Tudományegyetem, Kolozsvár, Hunyadi László Kamaraterem, magyar nyelvű előadás, időtartam: 80 perc
19.00

In between

r.: Antonia ItineanțUNATC „I. L. Caragiale”, Bukarest, Csíki Játékszín, Nagyszínpad, kortárs táncelőadás

be on the scene

szervezők

Csíki Játékszín Kortina Egyesület

társ-szervezők

Csíkszereda Városháza Hargita Megye Tanácsa, Hargita Megye Kulturális Központ

arany szponzorok

Harplast Combridge ING Service

stratégiai partner

Instituto Cervantes

támogatók

Gerkon Csíki Sör Emma La Dolce Harmopan Bartomatic

partnerek

Universitate de Vest din Timișoara Universitatea Națională de Artă Teatrală și cinematografică I. L. Caragiale Universitatea Națională de Arte George Enescu - Iași Universitatea de Arte din Târgu Mureș Facultatea de Teatru și Film

...